skip to Main Content
Apple Yetkili Teknik Servisi Gümüşelma’yacihazınızı göndermek için izlemeniz gereken adımlar (2)

IOS cihazlarınızı gönderirken, TC Kimlik numaranızı belirtmeyi unutmayınız!

 Cihazınızı YURT İÇİ Kargo ile 878-807-200 CARİ KODUNU belirterek gönderiniz!

iPhone‘umu Bul Etkinleştirme Kilidi‘ni kapatma

Aygıtınızı ayarlayabilmek ve kullanabilmek için Etkinleştirme Kilidi’ni nasıl kapatacağınızı öğrenin.

Etkinleştirme Kilidi, kaybolması veya çalınması durumunda iPhone, iPad, iPod touch veya Apple Watch’unuzu ve içindeki bilgileri güvende tutmak için tasarlanmıştır. iCloud’dan çıkış yapmadan aygıtınızı silerseniz aygıtınız Etkinleştirme Kilidi tarafından korunmaya devam edebilir. Kendi aygıtınızı sildiyseniz veya aygıtı başka birisinden satın aldıysanız doğru Apple Kimliğini girerek Etkinleştirme Kilidi’ni kapatabilirsiniz.

iPhone, iPad ve iPod touch‘ınızı yedekleme

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı yedeklerseniz aygıtınızın değiştirilmesi, kaybolması veya hasar görmesi durumunda bilgilerinizin kullanabileceğiniz bir kopyasına sahip olursunuz.

Bir yedekleme yöntemi seçin

Başlamadan önce iCloud ve iTunes yedeklemeleri arasındaki farkı öğrenin ve sizin için en iyi olan yöntemi seçin. Alternatif bir yedeklemeye ihtiyaç duymanız durumunda iCloud’da ve iTunes’da birer yedekleme oluşturabilirsiniz.

iCloud ile yedekleme

 1. Aygıtınızı bir Wi-Fi ağına bağlayın.
 2. Ayarlar > [adınız] öğesine gidip iCloud’a dokunun. iOS 10.2 veya önceki bir sürümü kullanıyorsanız Ayarlar’a gidin, ardından aşağı kaydırın ve iCloud’a dokunun.iPhone'da iCloud ayarları
 3. iCloud Yedekleme’ye dokunun. iOS 10.2 veya önceki bir sürümü kullanıyorsanız Yedekleme’ye dokunun. iCloud Yedekleme’nin açık olduğundan emin olun.iPhone'da iCloud Yedekleme'yi açma
 4. Şimdi Yedekle’ye dokunun. İşlem tamamlanana kadar Wi-Fi ağınıza bağlı kalın.
 5. Yedeklemenin tamamlandığından emin olun: Ayarlar > [adınız] > iCloud > iCloud Saklama Alanı > Alanı Yönet’e giderek aygıtınızı seçin. iOS 10.2 veya önceki bir sürümü kullanıyorsanız Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı > Alanı Yönet’e giderek aygıtınızı seçin. Ayrıntılarda yedeklemenin tarih ve boyutu görüntülenir.

iCloud Yedekleme ile otomatik yedekleme

iCloud’un aygıtınızı otomatik olarak her gün yedeklemesini sağlamak için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Ayarlar > [adınız] > iCloud > iCloud Yedekleme’de iCloud Yedekleme’nin açık olduğundan emin olun. iOS 10.2 veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız Ayarlar > iCloud > Yedekleme’ye gidin.
 • Aygıtınızı bir güç kaynağına bağlayın.
 • Aygıtınızı  bir Wi-Fi ağına bağlayın.
 • Aygıtınızın ekranının kilitli olduğundan emin olun.
 • Yedekleme için iCloud’da yeterli kullanılabilir alanınızın olduğundan emin olun. iCloud’a giriş yaptığınızda size 5 GB ücretsiz iCloud saklama alanı verilir. Daha fazla iCloud saklama alanına ihtiyacınız olursa iPhone, iPad, iPod touch veya Mac’inizden satın alabilirsiniz. Saklama alanı planları aylık 0,99 USD ücretle 50 GB’dan başlar. Bölgenizdeki fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

iTunes ile yedekleme

 1. iTunes’u açıp aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın.
 2. Aygıtınızın parolasını soran bir ileti görüntüleniyorsa veya Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? uyarısını alıyorsanız ekrandaki adımları izleyin. Parolanızı unuttuysanız yardım alın.
 3. iTunes’da görüntülendiğinde iPhone, iPad veya iPod’unuzu seçin. Aygıtınız iTunes’da görünmüyorsa ne yapmanız gerektiğini öğrenin.
 4. iOS aygıtınızdaki veya Apple Watch’unuzdaki Sağlık ve Aktivite verilerini kaydetmek istiyorsanız yedeklemenizi şifrelemeniz gerekir: [Aygıt] yedeklemesini şifrele kutusunu seçin ve kolay hatırlayabileceğiniz bir parola oluşturun.Parolanızı not edin ve güvenli bir yerde saklayın. Bu parola olmadan iTunes yedeklemelerinizi kurtarmanız mümkün değildir.
  Sağlık ve Aktivite verilerinizi kaydetmeniz gerekmiyorsa şifrelenmemiş bir yedekleme oluşturabilirsiniz. Bunun için Şimdi Yedekle’yi tıklamanız yeterlidir.iTunes'da Şimdi Yedekle'yi tıklama
 5. İşlem sona erdikten sonra iTunes’daki Tercihler > Aygıtlar’da yedeklemenizin başarılı bir şekilde tamamlanıp tamamlanmadığını görebilirsiniz. (Windows için iTunes’u kullanıyorsanız iTunes penceresinin üst kısmındaki menü çubuğundan Düzen > Tercihler > Aygıtlar’ı seçin.) Aygıtınızın adını ve iTunes’un yedeklemeyi oluşturduğu tarih ile saati görürsünüz. Yedeklemenizi şifrelediyseniz aygıtınızın adının yanında   simgesi görünür.Tercihler > Aygıtlar'da iTunes'daki yakın zamanda alınmış yedeklemeleri bulma
Back To Top